| BiiBiis a întrebat:

Drojdia de bere buna si pentru unghii? voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jelly a răspuns:

Daaaaaaaaaaa.si pentru par si multe, multe. Dar sa o consumi sub forma de pulbere e mai sanatoasa decat aia la cuburi, gasesti la plafar.Eu am facut cura cu drojdie, miere si lapte, te pune pe roate happy

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Da este foarte buna. Exista in farmacii eurovita pentru par si unghii. Daca citesti prospectul vei vedea ca acesta contine extract din drojdie de bere. Poti consuma, dar in totdeauna dupa ce mananci si niciodata pe stomacul gol.

| BiiBiis explică:

M-am referit daca ajuta unghiile sa aiba un aspect frumos, sanatos unghii tari, etc happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intern? Stiu ca are vitamine si minerale, atunci ajuta implicit la mentinerea unui par frumos, ten si unghii, cred ca la asta te-ai referit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA Alex, ajuta, mai dai peste mana lui Messi ca scrie numai prostiilaughing