| anonim_4396 a întrebat:

Dupa contactul sexual s-a inflamat vaginul si am observat a doua zi o secretie alba. In tipul actului sexual am avut dureri.
Oare care o fii cauza?
Ce trebuie sa fac sa imi treaca inflamatia?
Un tratament naturist stiti?
La farmacie, mi-au dat meclon ovule.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil o boală cu transmitere sexuală, mergeți împreună la medic pentru diagnostic și tratament.
O afecțiune pe sfera ginecologică nu trece numai cu ovule!
Sănătate.
Pa, pa.

8 răspunsuri:
| piciuk a răspuns:

Cred ca ai candida. cel mai bine du-te la ginecolog

| Ioana1999 a răspuns:

Poate e ca ai facut-o pentru prima oara :d

| Lora a răspuns:

Pai foloseste ovulele si spala-te cu ceai de mushetel

| madalicious a răspuns:

Mergi la ginecolog. El te poate ajuta cel mai bine in acest caz. Poate fi si candidoza cum a zis @piciuk.

| CarmenR a răspuns:

Alege soluţia cea mai eficientă. Consultă un ginecolog.

| biancag a răspuns:

Buna Alexandraalis, dupa descrierea ta este posibila o candidoza, dar sincer ar trebui sa mergi la un consult ginecologic ca sa fi sigura exact. Ai folosit o masura de contraceptie? Sper sa nu fie nimic serios.

| alexandraalis a răspuns:

Am facut analize de secretie si a iesit negativ.
Dar ce se intampla... de ce vaginul este inflamat insotit de prurit si uneori apare o secretie alba, fara miros?

| Adinuzza1 a răspuns:

Si eu am patit la fel.
data viitoare o sa incerc cu mai multa lubrifiere ca sa nu mai fie actul sexual dureros.