| jdfjg a întrebat:

Am si eu o intrebare daca imi puteti da un sfat sau care dintre voi a-ti luat ovule Canesten Gyn3 si daca e normal ca dupa tratament inca sa ti curga o secretie iar intradevar nu mai am nici un diconfort adica mi au trecut mancarimile, inflamarea si mirosul urat...doar imi curge o secretie alba fara miros... Ar fi posibil ca vaginul inca sa se currete si cateva zile dupa sa ti curga!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie repetata tratamentul pana la disparitia scurgerii si apoi facut un examen citologic.
Pe toata perioada tratamentului, sexul este interzis pentru a se evita recontaminarea.
De asemeni, barbatul trebuie sa faca si el tratament pentru a elimina ciuperca cu care te-a infectat, sau v-ati infectat.