| Pichakchiu a întrebat:

Dupa herbalife te ingrasi? Toți spun asa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| TheStrategist a răspuns:

Nu spun toți asta

| Anuket a răspuns:

Nu.

| Comunity a răspuns:

Salut. În primul rand daca vrei sa slabesti sau sa tii un regim eu te sfatuiesc sa faci totul natural cu regim, sport, produse naturale(legume, fructe) si uita de gandurile ca exista produse sau o companie care sa te ajute sa ai ca prin magie, parte de o viata sanatoasa cum nu iti poti imagina. Totul este temporar si totul are un pret de platit chiar cu sanatatea ta.
Din punctul meu de vedere compania Herbalife este una dintre cele mai înşelatoare şi insetata dupa bani companie creata vreodata. Iti spun din experienta proprie si din cunostinte/cazuri reale.
Intr-adevar produsele te ajuta, DAR, DAR pentru o perioada deoarece totul este temporar, atata timp cat consumi produsele lor totul este minunat in ochii lor si iti vor spune ca Herbalife este singurul si unicul stil de viata sanatos ca si cum nu ai putea trai fara ele, iar daca vrei sa renunti vor incerca prin diverse trucuri psihologice de marketing sa nu te lase sa pleci de la ei ca sa le consumi produsele mereu. Vor incerca sa te convinga sa cumperi tot felul de produse foarte scumpe si sa te linguseasca, iar la un moment dat chiar te vor "invita" sa atragi si tu alti oameni la compania lor. Iti vor spune ca produsele lor sunt bune, dar nu vor sa iti spuna ce se intampla daca nu mai vrei sa le consumi.
Sunt cazuri de persoane care s.au ingrasat dupa ce au renuntat la produsele lor, desigur ca nu la toti se intampla asta, dar sunt cazuri. Oricum cert este ca utilizarea produselor pentru o perioada indelungata de timp pot sa iti dezvolte probleme cu stomacul sau ficatul (probleme mici, mari sau deloc, dar nu ai de unde sa stii). Cand tu consumi incuntinuu tot felul de prafuri proteice, shake-uri, tot felul de solutii si batoane proteice care nici nu stii cat de naturale sunt care inlocuiesc o masa sanatoasa cum crezi ca o sa reactioneze corpul tau dupa ce le consumi un an sau 2 sau 3? Iti da de gandit
Ai mare grija. O zi buna.

| Lukasssz a răspuns:

Nup

| Pichakchiu explică (pentru hexagonulpentagonal):

Nu specialiștii, ci oamenii de pretutindeni.

| Pichakchiu explică (pentru Comunity):

Consum de vreo 5 luni. Am slabit 28 kg. Am 58 kg acum,, și toți ma sperie ca după ce ma las, ma îngraș.

| Comunity a răspuns (pentru Pichakchiu):

Inteleg situatia. Eu am dorit sa iti spun din suflet parerea mea sincera si din experienta pentru ca altfel nu ma apucam sa scriu. Intentia mea nu a fost sa te sperii ci doar sa iti arat cum am vazut eu cu ochii mei aceasta experienta cu produsele Herbalife. Eu nu te pot face sa iti schimbi deciziile deja luate si nici nu doresc sa te influentez intr-un anumit fel, doar sa ai mare grija. Din partea mea poti sa le consumi, dar uite iti dau un ultim sfat daca vrei sa te convingi pe pielea ta ce se va intampla daca faci o pauza de la produse. Stabileste cu nutritionistul care are grija de tine ca ai dori sa faci o pauza de la produse si cu asta incearca sa vezi cum se va comporta corpul tau.
DAR mare atentie daca te lasi de produse atunci sa tii un regim de mancare sanatos, un program pe care sa il respecti pentru ca sunt persoane care dupa ce s-au lasat au revenit inapoi la stilul de viata haotic si dupa aceasta si normal ca s-au ingrasat, dar sunt cazuri si cazuri..scopul tau e sa vezi adevarul cu ochii tai.

| Pichakchiu explică (pentru Comunity):

Îți dai seama ca dacă revin la vechiul stil, adică cel de acum 6 luni, treptat, mă îngraș la loc! Dar de ce să fac pauza?
Eu am mai consumat acum 3 ani produsele timp de 2 săptămâni și după 2 ani m-am îngrășat la loc, cele 6 kg, fiindcă stăteam în online și mancam, nu făceam sport. Oricum, m-am menținut la kg acelea fiindcă nici nu prea mancam, dimineața mancam un corn, cu ciocolata, pe la școală mancam prostii, gen pizza, dulciuri, etc, luam suc, energizante, și mancam tocmai seara la 20, 21, cartofii prăjiți cu carne cel mai des. Și de asta oscilam la 80 kg,.Dar anul trecut, am stat acasă și într o lună am pus 6 kg. De atunci am luat decizia sa slăbesc. Fără herbalife nu pot slabi.
Acum am 58 kg. Îmi e frica sa ma las, ca tot asa poate ma îngraș. Dar dacă mănânc sanataos, nu, doar sa mențin. Dar ma gândesc, eu niciodată nu voi mai manca dulciuri, sau pizza, sau hamburger, savarine, ciocolata?! Salata de boeuf, sarmale, cozonac, carne de porc și tot tacâmul? Ca ma îngraș. Eu sunt și gurmanda

| Pichakchiu explică (pentru Comunity):

Am renunțat 3 zile la produse herbalife și am mâncat sănătos din farfurie, regulat, am pus niște grame pe mine! Eu shake ul nu l făceam nici cu câte linguri trebuia, adică puneam extrem de puțin praf ca să mi ajungă mai mult timp! Sunt foarte foarte speriata acum! Ce se întâmplă ma îngraș la loc? Menstruația nu mi-a mai venit de 2 luni, sunt constipata de o lună, nici laxative nu ma ajuta, mă simt obosita, nu am energie! Adică eu m-am înfometat pe toată durata asta! Nu puneam toată lingura de shake, puneam un sfert! Deci, îți dai seama ca m-am omorât singura! Acum, îmi e frica sa mai consum!
Uite, am mâncat 3 zile sănătos și corect, doar din farfurie! Fără dulciuri fără nimic, și am pus kg! De ce? Acum ma îngraș la loc?
Am avut mic dejun, prânz, gustare de fruct, și încă o gustare tot 2 fruct, și cina! Apa am băut 3 L! De ce m-am îngrășat?!?!?!? Mi e o groaza de frica.
Eu acum trebuie sa le iau, ca am dat iar comanda. Dar voi pune lingura plina acum! Și după luna asta întru pe menținere!

| Comunity a răspuns (pentru Pichakchiu):

Buna seara! Uite daca vrei putem vorbim prin mesaje si poate te pot ajuta si eu cu un sfat sau o parere. Iti inteleg ingrijorarea si frica, dupa cum am scris mai sus acum cateva zile si eu am trecut prin asta pentru ca si eu am consumat produsele lor, dar nu pentru mult timp. Te inteleg perfect. Scrie.mi numai daca vrei tu.