| AutumnDay a întrebat:

Dupa parerea voastra, care sunt alimentele pe care considerati ca este necesar sa incercam a le consuma cat mai rar?
Voi ce alimente doriti sa eliminati sau sa consumati mai rar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| munteanuionvictor a răspuns:

Sucurile carbogazoase și vinul la bidon de plastic.

| Kogaion a răspuns:

Mezelurile in special, dupa aia zaharul si cam atat. Mezelurile se stiu ca sunt foarte toxice si sunt nu stiu cata carne sunt in ele. Si la zahar as vrea sa renunt, dar imi plac foarte mult dulciurilelaughing

| Gavajuc_Andrei_1990 a răspuns:

Produsele din carne, inclusiv carnea.

| Gavajuc_Andrei_1990 a răspuns:

Produsele din carne, inclusiv carnea, excesul de sare, zaharul.
.

| PumpkinDoll a răspuns:

Coca-Cola,in special sucurile astea si berea si chips-urile, mezeluri...plm

| NLS a răspuns:

Cat mai rar: margarina, vegeta, mezeluri ambalate în folie vidata, alimente gătite prin prăjire în ulei, grăsimi și carne grasa, fast-food, alimente conservate în doze metalice sau sticle de plastic, zahar, sare, produse ce conțin grăsimi saturate-coloranți-arome-conservanti.

Deloc: sucuri din comerț, parizer, cremwursti, sare de lămâie, supe la plic, zahar in cantități mari.

| Lioana a răspuns:

Mezeluri, conserve, sucuri din supermarket indiferent ca sunt gazoase sau plate, carne cu grasimi si chipsuri, iar zaharul si prajelile sa fie reduse la minim. La majoritatea am renuntat deja. Margarina nici nu mai povestim. E eliminata din secolul trecut.

| Danyel2002 a răspuns:

Zahăr, sare, grăsimi și sucuri carbogazoase + alte alimente.
Le consumăm ce-i drept. Nu trebuie nici să nu mâncăm deloc dar nici să exagerăm. Totul cu măsură! happy