| Ilinca a întrebat:

Care sunt, dupa parerea voastra, cele mai nocive alimente pentru sanatate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

O hrana sanatoasa este hrana proaspata bogata in vitamine,saruri minerale. Alimentele cele mai nocive cu cele mai multe toxine care trebuie evitate la consum sunt:margarina vegetala,guma de mestecat,uleiul de mustar, mezelurile, bauturile racoritoare si dulceturile.

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Cele care contin multe E-uri,afumaturile,mezelurile,bauturile acidulate, mancarea fast -food, chipsurile.

| yumeee a răspuns:

Pffft.
O viaţă am, dacă stau să mă uit după nociv şi sănătos mă trezesc că am 80 de ani şi n-am încercat 500 de feluri de mâncare.

| Robert a răspuns:

Cu siguranta mezelurile de toate felurile.Pline de E-uri.

| hax0r a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta

| Andreea_3096 a răspuns:

Zaharu, uleiu, grasimile saturate, tot ce e facut din faina alba. funda?