| anonim_4396 a întrebat:

Durerile de cap provin doar de la stres? Ce solutii impotriva lor gasiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai apar si din cauza presiunii atmosferice, mai sint cauzate si de oboseala ochilor sau tensiunea intraoculara. Au multe cauze posibile si functie de cauze se alege si tratamentul.

8 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Nu. Apasa timp de cate doua minute, suficient de ferm pe locul dintre degetul mare si aratator (pe locul pernitei care se formeaza cand se apropie cele doua degete) - presarea se face cand ai degetele departate. Poti face asta de mai multe ori pe zi (cand te plictisesti, cand astepti, etc); in afara de durerea de cap te va ajuta sa te calmezi.

| Vizitiul a răspuns:

Incearca sa te stapanesti, fii ponderata!

| yuli10 a răspuns:

Algocalmin sau antinevralgic.

| yuli10 a răspuns:

Algocalmin sau antinevralgic.

sau sex.

| ralubruneta a răspuns:

I-a un Algozone.sau Nurofen.eu i-au nurofen.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu patesc la fel... dar eu iau si nurofen si algozone si alte medicamente. fara rost.nu stiu ce as putea sa zic.as vrea si eu sa aflu raspunsul... DC?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nui am gasit nici o solutie ma doare capul de o saptamana medicamentele n au efect. Ce sa fac?

| Titi_7923 a răspuns:

Se recomanda Comprese calde pe frunte sau ceafa, Bai de picioare in apa calda, Bai in apa rece, Putin relaxare si somn suficient happy