| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca racim daca "ne trage curentul"? De ce racesc des dupa ce folosesc transportul public?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu racesti de la curent, raceala se face dupa ce iei un virus care sunt din abundenta in mijloacele de transport...

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. este adevarat. Sunt multe persoane sensibile in tara asta din cauza lipsei de sport si alimentatie buna.

| Mayhem666 a răspuns:

Da este adevarat, si asta se intampla in special persoanelor mai sensibile, sau persoanelor cu o imunitate praf.

| KanezuY a răspuns:

Da este adevarat ca racim daca "ne trage curentul" si cand folosim un mijloc de transport public, si eu sunt sensibil in gat si racesc usor.

| Nyy2003 a răspuns:

Racesti des dupa ce folosesti transportul public, deoarece in acel mijloc de transport este posibil sa se afle o persoana racita.Sau de la deschisul usilor...dar nu stiu sigur.
Incearca sa iti cresti imunitatea.Bea multe ceaiuri, mananca multe fructe si legume (de preferat sa fie crude)
Practica un sport care iti place.
Sper ca te-am ajutat!

| SirinGYz a răspuns:

În transportul public se deschide mai mereu geamul și se face curent. mama mereu îmi spune sa nu stau la geam ca ma trage curentul și răcesc. Dacă ai probleme cu urechile și ești mai sensibil poți raci de la multe lucruri ca de exemplu curentul produs în transporturile publice. Mi s-a spus ca expresia "te trage curentul " nu exista a fost inventata dar totuși dacă stai unde e curent răcești.