| vladdd16 a întrebat:

E adevarat ca te poti vindeca de miopie cu laser? Am un prieten care mi-a zis ca el a facut si acum vede foarte bine.Si as mai vrea sa stiu ce trebuie facut ca sa vad mai bine fara ochelari

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Citeste aici in ce consta tratamentul miopiei : http://www.romedic.ro/miopia/tratament

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Prietenul tau are dreptatewinking ai putea sa incerci operatia ...sau poti sa porti lentile de contact.gasesti frumoasewinking daca vrei iti pui lentile de contact rosii smug albastre.ce culoare vreiwinking bafta

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Nu toate formele... depinde de caz nu orice este operabil...

| IIIIIIIIIIIII a răspuns:

Da, este adevarat
poarta lentile de contactbig grin
sau uite-te la un copac si incearca sa distingi fiecare
frunza

| Barney a răspuns:

Poti sa faci, dar trebuie sa ai minim 21 de ani, pentru ca la acea varsta miopia (nu stiu cum se scrie) se opreste din crescut. Operatia dureaza 5-7 minute.

| Blagandrey a răspuns:

Saut! este adevart poti scapa de miopie cu o operatie laser ca sa aflii mai multe despe o astfel de operatie cite aici http://www.gandul.info/......a-4242315.

| yonii a răspuns:

Da, operatia se poate face, chiar si in Romania, dar trebuie sa fii un pacient care sa se potriveasca anumitor criterii pentru a putea fi operat. Daca chiar vrei sa faci operatia, dar ti-e teama
http://www.surgerysquad.com/surgeries/virtual-lasik-eye-surgery/ uita-te aici! poti sa vezi cum se face. Insa daca tot nu iti convine, ochelarii si lentilele de contact sunt singura solutie.