| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

E bine sa alerg daca am probleme digestive?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Alergatul nu afecteaza deloc stomacul sau intetsinele, dimpotriva, ar putea ajuta la o digestie mai buna.

| DovleacTurbat a răspuns:

Sportul e sanatate curata, nu te limita doar la alergat, dar mai întâi intereseaza-te despre problemele digestive, trateaza-le, alcatuieste-ti un meniu alimentar sanatos, echilibrat si poate nu vei mai avea nevoie nici de medic happy.

| DragoselAjutorul a răspuns:

Da. Alergatul nu afectează.

| DreamerBoy a răspuns:

Buna.
Nu este nici o problema daca alergi.Chiar iti va face bine!
Succes!
Pa, pa.

| ErlicEdward1900 a răspuns:

Aleargă tată până nu mai vezi bine, că nu pățești nimic, stai liniștit. Ce fel de probleme digestive ai?

| Deny_Denis_2001 a răspuns:

Salut
Recomand inainte de alerga
Sa mananci alimente usoare, sa nu te ingreunezi
Sa Consumi multa apa (minim 2l/zi)
Nu Incerca sa te fortezi, Iti spun din propria experienta, daca te doare burta, iti va fi greu sa alergi.

In Caz ca ai probleme digestive, consulta un medic

Succes

Răspuns utilizator avertizat