| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

E bine sa alerg daca am probleme digestive?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Alergatul nu afecteaza deloc stomacul sau intetsinele, dimpotriva, ar putea ajuta la o digestie mai buna.

| DovleacTurbat a răspuns:

Sportul e sanatate curata, nu te limita doar la alergat, dar mai întâi intereseaza-te despre problemele digestive, trateaza-le, alcatuieste-ti un meniu alimentar sanatos, echilibrat si poate nu vei mai avea nevoie nici de medic happy.

| Deny_Denis_2001 a răspuns:

Salut
Recomand inainte de alerga
Sa mananci alimente usoare, sa nu te ingreunezi
Sa Consumi multa apa (minim 2l/zi)
Nu Incerca sa te fortezi, Iti spun din propria experienta, daca te doare burta, iti va fi greu sa alergi.

In Caz ca ai probleme digestive, consulta un medic

Succes

| DreamerBoy a răspuns:

Buna.
Nu este nici o problema daca alergi.Chiar iti va face bine!
Succes!
Pa, pa.

| DragoselAjutorul a răspuns:

Da. Alergatul nu afectează.

| ErlicEdward1900 a răspuns:

Aleargă tată până nu mai vezi bine, că nu pățești nimic, stai liniștit. Ce fel de probleme digestive ai?

Răspuns utilizator avertizat