| lorenmorgan a întrebat:

E bine sa pleci la mare? are ceva legat de sanatate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

E buna cand nu e eglomeratie- mai bine mergi dimineata la prima ora (intre 6:00 si 10:00)
Sau seara dupa ora 21:00.
Nici nu te topeste soarele, si nici nu te calca altii in picioare.
Bine -unii prefera aglomeratia, ca sa ii vada multimea, sa faca poze si sa le incarce pe facebook.
Altii merg sa capete un bronz inchis sa fie mai "sexosi"
Si unii merg pur si simplu pentru mare.(ei se duc de obicei unde e mai putina lumea, si merg la rasarit sau apus.

| AnemonaP a răspuns:

Da,este foarte sanatos,aerosolii sunt cei mai buni,sunt dimineata si seara,atunci trebuie sa inspiri si sa expiri de multe ori,doctorita mea de familie le-a recomandat parintilor mei sa ma duca la mare pentru aerosoli,deoarece eram mai sensibila, raceam usor, gatul, etc, si m-am dus in fiecare an de la 6 ani. Exista si sedinte de aerosoli am aflat recent, dar nu sunt naturali, in fine.Este foarte sanatos sa te duci la mare.

| stlucian a răspuns:

Nu inteleg! Daca stai la soare cu un simplu agent de protectie( UV) e oK! Dar Sa nu stai mult(pana la12:00 si dupa 14:30)

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

Asta depinde de fiecare!

| Iulian03 a răspuns:

Pai la ora asta nu e bine, pentru ca faci insolatie arde soarele prea tare intre orele 11-16 dar asa pe la 9, 10, 11 poti sa vi si dupa 16 dar in niciun caz de la 11-16 si da cred ca e temperatura apei marii buna am auzit ca sunt 21 grade celsius

PS:AM NOROC CA SUNT DIN CONSTANTA!

| ReusxD a răspuns:

Poti sa mergi

| beautifulpeople a răspuns:

Da,sunt aerosoli(nu prea stiu ce inseamna, dar stiu ca e bine)