| CravataAlbastra a întrebat:

E bun de ceva tratamentul medicamentos pentru anxietate (dat de medicul psihiatru)?
Cum v-a fost dupa tratamentul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Din pacate tratamentul medicamentos este eficient in care este urmat o perioada mai mare de timp. Dezavantajul este ca dupa ce efectul pastilelor trece problemele reapar. Ar fi ok sa te duci sa lucrezi cu un psiholog care sa te indrume sa iti gasesti caile care te vor face sa iti vindeci fricile, punctele dureroase. Asta ar putea dura destul timp. Nu stiu si nimeni nu stie. Lucreaza cu tine pentru ca astea se vor intaorce impotriva ta in aceasta viata. Multa bafta si rabdare.

| Staind a răspuns:

Din moment ce-l prescrie, o fi avand efecte

| PeFuga a răspuns:

Sedintele de psihoterapie cu siguranta dau rezultate... cu sau fara tratament medicamentos.