| CravataAlbastra a întrebat:

Ati luat tratament medicamentos de la psihiatru pentru anxietate si diverse frici? Vreau sa stiu cum ati reactionat la tratament dupa, care a fost beneficiul tratamentului?

3 răspunsuri:
| immortalfaith a răspuns:

Anxietatea si frica.
Daca te ar pune cineva sa definesti frica tu ce ai spune?
Trebuie sa controlezi tu chestiile astea, ele nu exista decat in capul tau (ai putea sa le numesti ~ teama pe care o am cand vorbesc cu un baiat, hai sa l numesc "cartof")
"Ce cauta cartof aici chiar in clipa asta?" etc.
"Ati luat medicamente" nu ajuta cu nimic, in schimb poate vrei sa vorbesti cu mine in privat despre temerile tale inexistente

| CravataAlbastra explică (pentru immortalfaith):

Multumesc frumos, dar mie mi-a dat doctora de familie trimitere la medicul psihiatru si voiam sa aflu mai multe detalii de acest tratament, reactii etc.

| immortalfaith a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Iti spun asta pentru ca am trecut prin ce treci tu (probabil difera putin) si n am avut nevoie de psiholog