| Nimeni10 a întrebat:

E ceva normal sa ai riduri de expresie si cearcane la 22 de ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| Swae a răspuns:

Da, e normal.
Daca vrei sa le ameliorezi, dormi la ore rezonabile, ai grija cu dieta, fii hidratat si cauta niste creme potrivite tenului tau si pentru indepartarea cearcanelor.

| Condrache_Marian_1989 a răspuns:

Este ceva normal depinde de fiecare persoana în parte și de viata pe care o are de exemplu unii copii au cearcăne dea vârste mici din lipsa somnului sau stres la tine probabil sunt nopțile nedormite și stresul

| Trustmotorcy a răspuns:

Pentru riduri, cercuri de sub ochi vizitează un medic, dermatolog. Îți va prescrie ce creme trebuie să folosești.

| Nimeni10 explică (pentru Swae):

Daca e ceva normal inseamna ca imbatranesc?laughing

| Swae a răspuns (pentru Nimeni10):

Nu neaparat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acum începe. Ca să nu se termine rapid, fă ce trebuie. 8/8/8. Muncă/Odihnă/ Somn.
Mănâncă ca să trăiești, nu trăi ca să mănânci.

| Nonolita a răspuns:

Riduri de expresie are toata lumea, inclusiv copiii.
Cearcanele insa, apar de la nopti pierdute, multa oboseala. Nu au legatura cu varsta. Le poti face si la 16 ani sau niciodata. Depinde cat de ordonata iti este viata.

| alina2k18 a răspuns:

Daca esti o persoana care se ingrijeste, nu are probleme dermatologice si nu are tenul extrem de uscat nu e normal sa ai riduri la 22 ani.
Cearcanele pot fii mostenite sau apar in urma unui stil de viata nu prea echilibrat sau probleme de sanatate.

| Donsavas a răspuns:

În ziua de azi, da

| Celcestietot a răspuns:

Unii au, unii nu au, nu este o regula generala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Riduri de expresie da cearcăne nu neapărat de cearcăne mai poți scapa da de riduri nu nici o crema minune nu te va scăpa de riduri, ridurile pot apărea și de la stres sau din cauza expunerii prelungite la soare dar tu ai de expresie e ceva normal nu ar trebui sa te gândești prea mult la ele mai bine găsește cauza cearcănelor apărute

| Nimeni10 explică (pentru anonim_4396):

E din cauza stresului si banilor laughing

| Sonia822 a răspuns:

Depinde ce bagi pe gat

| Nimeni10 explică (pentru Sonia822):

Ce anume sa bag

| Rihhana1 a răspuns:

De la oboseala si stres probabil, incearca sa te odihnesti cum trebuie.

| darrio2007 a răspuns:

Pentru unul ca tine care isi pierde vremea prin baruri, da.