| AnnaBebitza a întrebat:

.am tinut o dieta toata luna august, plus alergat in fiecare seara cate 30 de minute, si am oprit-o deoarece sunt prea slaba din cauza ei si nu imi place deloc, mai ales la fata am cearcane si riduri de expresie de zici ca nu dorm cu zilele si chiar m am odihnit foarte mult de o saptamana, si mananc si tot slaba sunt, nu mai pot sa pun inapoi pe mine.ce ma fac? daca raman asa? crying sunt asa proasta mi o fac cu mana mea, doar aratam asa bine inainte, daca revin la programul meu normal de dinainte, as reveni si la normal in timp? vreau sa pun inapoi grasimi pe fata pe fata mai ales crying

12 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ar trebui sa mananci fara sa exagerezi. Pentru ca faci rau organismului in disperarea de a pune kilogramele la loc si s-ar putea sa capeti si in plus, daca nu tii situatia sub control. Consuma cat iti trebuie si lasa organismul sa-si refaca rezervele in ritmul sau, nu in cel dictat de tine.

| AnnaBebitza explică (pentru dannyel86):

Adevarul ca in ultimele doua zile am mancat o gramada..paine cu smantana cu dulceata de doua ori, sanwish, hot dog...mi e frica sa nu raman asa, mai ales ca eu nu prea am facut sport, dar tinand cont ca a fost vorba de doar o luna...ar trebui sa revin nu?

| AnnaBebitza explică (pentru dannyel86):

Mi-am ars si rezervele de grasime pe care le am avut de a lungul timpului, dar aratam normal, am vrut doar sa fiu skinny, slabuta tare sad nici macar pe abdomen nu se mai pune cum era inainte, of Doamne...

| dannyel86 a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Lucrurile se fac treptat. Nu te grabi! happy

| AnnaBebitza explică (pentru dannyel86):

Deci..ar trebui sa revin la programul de dinainte? adica mancat normal.

| dannyel86 a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Exact. Mananci normal si treptat mai adaugi cate un aliment, ca sa vezi daca greutatea creste.

| Ruxandra15 a răspuns:

Mananca ciocolata si sa vezi cate kg pui pe tine. Incearca sa mananci mai multe grasimi si in 2 saptamani iti revii

| doggy123 a răspuns:

Mananca cat vrei de acum dar fara sa te fortezi..mai mananca cate un desert si apoi vei vedea ca vei deveni la fel cum erai

| AnnaBebitza explică (pentru doggy123):

Am si arderi puternice cred, in general nu prea se pune la mine, nu mi a trebuit mie dieta si sport...dar asa e cand iti cauti de lucru

| Deea_Andreea_1989_vPly a răspuns:

Da poti dar sa nu mananci foarte mult ca pe urma o sa ti se faca rau ca tu te-ai obisnuit cu acea dieta! in 3 saptamani iti revi la normal! sucees!

| Adutza16 a răspuns:

Ce fel de dieta ai tinut?

| AnnaBebitza explică (pentru Adutza16):

Dimineata fulgi de ovaz cu iaurt, apoi nuci, apoi piept de pui cu salata, apoi fructe, apoi ton cu salata...plus alergat juma de ora in fiecare zi....slabesti garantat.