| Nimeni10 a întrebat:

E ceva normal sa am riduri de expresie sub ochi la 22-23 de ani, daca de pe acum am la 30 de ani cum o sa mai arat?laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| AwaZoh98 a răspuns:

Poate fi cauza genetica.
Nu poti decat sa te axezi pe numarul orelor de somn (in jur de 7-8h) si sa folosesti creme de hidratare, fiindca zona ochilor e mult mai sensibila in comparatie cu celelalte zone ale fetei. E predispusa atat la cearcane, cat si riduri.

Subiectul despre creme e foarte amplu. Poti folosi o crema de fata daca e bine formulata (contine antioxidanti, peptide si acid hialuronic), insa factori precum parfumul sau prea multe uleiuri emoliente pot sensibiliza zona ochilor. Deci, mai bine, e sa folosesti una speciala.

Sper ca te-am ajutat happy

8 răspunsuri:
| Justme79 a răspuns:

Din câte știu eu nu prea este normal...dar în ziua de astăzi nu mă mai surprinde nimic happy

| brokxy a răspuns:

Eu am 20 de ani si eu am crying crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte mulți băieți au riduri e din cauza stresului sau a geneticii. Ar trebui sa fi preocupat de altceva nu de riduri. poarta ochelari când ieși afară cu protecție solară in rest nu și ce să faci și eu am si nu mă deranjează

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e normal., si eu am. Ridurile nu se accentueaza in timp, depinde si de sursa ridurilor.

| Hannah06 a răspuns:

E normal, nu avem fata de portelan.La.varsta asta nu sunt asa accentuate, dar incep sa se formeze.

| MaryMaria333 a răspuns:

Eu am 18 si am pe frunte si acolo la ochi. Te crezi urata de'aia? Uite ca nu esti. Atata bai sa fie. Mai bine asa naturala decat cum fac unele care umbla cu 10 randuri de tencuiala pe ele. Capu sus and smile!winking

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O să arăți ca u n om matur. Poți face un tratament cosmetic pentru reducerea ridurilor.

| Sofer a răspuns:

La varsta asta cred ca fiecare are câte un mic rid. Și eu am.