| FoxyM a întrebat:

Ceva remedii făcute în casă naturale sau din farmacie pentru linile fine de sub ochi? Vreau sa scap de acele"riduri"de sub ochi, ma face sa arat mai in varsta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Hidratare cu masca din castraveti proaspeti
Aplicarea unui strat subtire de frisca sau smantana (eventual unt) naturala, facut la casa.

Se va mentine si hidratarea, respectiv se va regenera si pielea de la albuminele din lapte.

6 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Citeste mai multe despre produsul Perle Bleue Visage, eu il folosesc si sunt multumita de el happy

| FoxyM explică (pentru kiri11):

Ok,am sa citeschappy

| kiri11 a răspuns:

Chestia interesanta la crema asta este ca are 2 componente. Ser si crema, pe care la poti amesteca pentru a adapta mixtura pentru tenul tau. Acum faza este ca daca mixtura e buna, trebuie sa stii ce cantitati ai folosit... Eu m-am chinuit 2 saptamani sa gasesc combinatia buna. happy

| Yon1470 a răspuns:

Fa-ti timp si mergi la un dermatolog pentru consult si esti mai castigat decat sa experimentezi retete pe pielea ta!

| OneReason a răspuns:

1. Incearca sa dormi pe spate.

2. Fa un control oftamologic.

3. Mananca multe produse cu soia

4. Incearca un demachiant cu miere si lapte

5. Foloseste uleiuri naturale pentru ten.

6. ''Fa-ti o masca cu ou''

7. Maseaza-ti pielea.

8. ''Maseaza-te in jurul gatului''

Sper ca te-am ajutat funda?

Răspuns utilizator avertizat