| ƛƝƊƦЄЄƛ a întrebat:

E ceva rău dacă beau ness?
P.S:Am 13 ani straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stefioctavia a răspuns:

Nu e bine, abia pe la 17-18 ani va fi mai ok sa bei pentru ca poti sa iti slabesti inima si sa faci infarct.

12 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

N-are ce sa fie rau.Aaa, stai, ar mai fi ceva. Poate pe la 30 si ceva de ani o sa ai niste dureri groaznice de cap, iar inimioara ta si ficatul se vor transforma in piftie.Cam atat.Nimic deosebit.

| neutrino a răspuns:

Nu, poti bea cat vrei. Rau e ca ai 13 ani.

| doctorandus a răspuns:

La 13 ani ar trebui sa ai suficienta energie si fara cafea. Daca bei cafea cu moderatie, nu cred ca e o problema. Olandezii beau toata ziua cafea, mai ales la servici.

| Puffulets a răspuns:

O sa ai probleme cu inima mai tarziu. Si eu aveam acest obicei dar poti sa bei cafea renunta la nes pentru ca nu este bun deloc.

| Marius96 a răspuns:

Da...
O sa ai inima slaba cand o sa fi mai mare, iar la batranete o sa fi predispus la infarct happy.
Te sfatuiesc sa nu fumezi si sa bei cafea mai ales acum cata vreme esti mic happy, cand o sa fi mare o sa ai deja fite si aere de vedete si oricum o sa te apuci... laughing)

| ƛƝƊƦЄЄƛ explică (pentru Marius96):

Sunt fatălaughing))))

| Marius96 a răspuns (pentru ƛƝƊƦЄЄƛ):

Ok, din ce nume ai nu mi-am dat seama... in fine...
efectele sunt tot aceleasi indiferent de sexwinking

| king997 a răspuns:

Depinde cat de des si cat de mult.

| Tanase_Laurentiu_1996 a răspuns:

E cam rau
poti deveni dependent de cafea fara sa-ti dai seama
spre exemplu, colegul meu de banca, care bea cafea de 1 an jumate' [niciodata ness] a stat 2 zile fara sa bea cafea[nici nu a simtit lipsa cafelei]iar in a 3-a zi i s-a facut atat de rau ca nu putea sa stea in picioare

| Deeabvb a răspuns:

Nu cred, dar mai bine nu ai mai bea. La 13 ani ar fi ok o cafeluta sau mai bine un cappuccino, dar ness-ul este mai tare, si nu prea iti face bine. Sper ca te-am lamurit.

| Baschetbalistul_Cosmin_1995 a răspuns:

Nu prea mult deoarece ai numai 13 ani