| lanadelsex a întrebat:

E ceva rau daca esti subponderal? Adica poate sa-mi afecteze sanatatea? Sunt inalta si ar arata cam aiurea sa am greutatea normala pe care o indica BMI-ul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BogdanLuca a răspuns:

Strict medical daca esti subponderal esti " bolnav " si esi predispus urmatoarelor afectiuni :
1.Infertilitate
2.Diabet zaharat
3.Anemia
4.Osteoporoza
5.Afectiuni ale sistemului imunitar
6.Anorexie si Bulimie
Intentia mea nu este de a te stresa. Daca este ceva grav ai putea consulta medicul specialist in Nutritie si diabet!

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Ce înâlține și greutate ai specifică și vârsta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Depinde ce înălţime şi greutate ai!
Poţi da într-o grămadă de boli, îţi pui sănătatea în pericol-
Te pup!