| Joannna1705 a întrebat:

Cum as putea să slăbesc într-un mod relativ rapid, dar fără sa îmi afecteze sănătatea? (Am in jur de 58 kg, iar greutatea normală ar fi de 54-55 )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Rapid, nu poți, fiindcă și când te-ai îngrășat s-a întâmplat tot treptat, nu dintr-o dată. Regim alimentar (mai ales) și mișcare multă. Să dea Domnul să nu te părăsească ambiția.
http://evz.ro/cea-mai-eficienta-dieta-de-slabit-te-scapa-de-20-de-kg-1.html

PS. Aoleu, e vorba doar de 3-4 kg? Hai că se poate, asta chiar NU e imposibil. Aveai de luptat dacă trebuia să slăbești 20-30 kg.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Scrie inaltimea ta, varsta, kg iti fac eu un program de calorii

| Joannna1705 explică (pentru RAY):

14 ani, 163cm înălțime și 58 kg... As fi foarte recunoscătoare?

| RAY a răspuns (pentru Joannna1705):

Maintain weight
1, 635 100%
Calories/day
Mild weight loss
0.25 kg/week
1, 385 85%
Calories/day
Weight loss
0.5 kg/week
1, 135 69%
Calories/day
Extreme weight loss
1 kg/week
635 39%
Calories/da

| MadRaven a răspuns:

Poți încerca intermitted fasting combinat cu keto. Adică atunci când mănânci, să mănânci o masă din categoria keto.
Asta alături de multă mișcare e planul meu "go-to" când vreau să slăbesc rapid.
Recomandat ar fi să faci și cardio de 3-4 ori pe săptămână

| Frank51 a răspuns (pentru MadRaven):

Subscriu la ce a zis MadRaven, keto+cardio face minuni.