| anonim_4396 a întrebat:

E greu sa înveți terapia Theta Healing singur doar pe baza cartii apărute în 2011?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BlackMishka2811 a răspuns:

În general, este mai recomandat să înveți terapia Theta Healing de la un instructor calificat și experimentat, deoarece tehnica implică mai mult decât doar învățarea unor informații teoretice. Este important să înțelegi și să exersezi tehnicile practice corecte, pentru a putea utiliza terapia Theta Healing în mod eficient și în siguranță.

Cu toate acestea, cartea Theta Healing: Introducing an Extraordinary Energy Healing Modality poate fi o resursă valoroasă pentru a înțelege bazele tehnicii Theta Healing. Cartea oferă informații detaliate despre teoria și tehnicile de bază ale terapiei, precum și despre cum să accesezi starea Theta, să efectuezi scanări energetice și să îndepărtezi credințele limitative.

Dacă decizi să înveți terapia Theta Healing pe cont propriu folosind doar această carte, este important să acorzi atenție informațiilor referitoare la siguranță și la limitările practicii. De asemenea, este important să îți acorzi timp pentru a exersa și a dezvolta abilitățile practice.

| doctorandus a răspuns (pentru BlackMishka2811):

Theta Healing este escrocherie medicala.

1 răspuns: