| cosmin986522 a întrebat:

E normal ca la 17 ani sa am pofta de mancare mai mult decat de obicei? De ceva timp manac destul de mult( mancarede casa nu de la fast food) am ore dupa-masa si sport nu am mai facut

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Jadis a răspuns:

Da inseamna ca esti sanatoasa. E bine sa ai pofta de mancare, numa ai putintel grija sa nu te ingrasi tongue

| JustMeBăi a răspuns:

Poate e si din cauza menstruatiei si mie mi se intamplahappy. doar sa nu exagerezi si sa te ingrasiwinking

| RoxannaST a răspuns:

Poate sa fie si din cauza ca trebuie' sa-ti vina menstra. Eu mananc mai mult decat de obicei cu cateva zile inainte sa-mi vina.
Oricum nu-i nimic grav stai linistita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In aceasta perioada e normal sa ai mai multa pofta de mancare decat vara/primavara(nu tine de varsta lucrul acesta), deoarece, odata cu venirea toamnei(si automat a frigului), organismul are nevoie de mai multa energie pentru a se incalzi, energie pe care o ia din alimente.Probabil ca portiile sunt mai considerabile decat in anii trecuti(lucru care, din nou, nu trebuie sa te puna pe ganduri)pentru ca, odata cu varsta, creste si numarul caloriilor necesare pentru o zi.