| EduardHermenean a întrebat:

E normal ca sa mi se umfle partea de jos a vezici si sa nu pot face treaba mică?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca nu este normal, dar daca ai o infectie a vezicii biliare, a rinichilor, o boala cu transmitere sexuala sau prostata inflamata, ori cancer la vezica ori prostata, care ti-a afectata masiv aparatul urinar, ajungi in imposibilitatea de a urina, facand blocaj renal si putand murii.

Te sfatuiesc sa mergi de urgenta la un consult medical, la un Medic UROLOG!
Sanatate multa!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu este normal, cum deja a spus doamna ioana este nevoie sa mergi cat mai repede la un medic!

| relian a răspuns:

De unde stii sau vezi tu ca s-a umflat ce spui? Nu poti elimina urina daca ai pietre la vezica mari incit sa blocheze uretra sau cum se mai cheama ori ai problema cu prostata daca esti mascul. E bine sa nu ai nimic la prostata, acolo e de rau.
Faci o cum se mai numeste si se vede, ultrasunete am uitat cum se numeste, cum li se fac femeilor gravide sa vada fatu, daca ai auzit, vazut.

| ReddY25 a răspuns:

Nu,poate fi o inflamație sau cine știe ce inconvenient

| ioana748 a răspuns:

Nu este normal, posibil sa fie probleme cu prostata.
La medic cat de repede poti
Sanatate,