| anonim_4396 a întrebat:

E normal daca nu mananc nimic dimineata sa-mi miroasa gura? Mereu cand plec la scoala dimineata imi miroase gura, pentru ca nu mananc nimic. oricum se rezolva pe drum cu o guma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da,este normal.Din cauza bacteriilor existente.Pentru ca in somn tinem gura inchisa.De asta este indicat periajul dintilor si seara si dimineata.Cauza poate fi si de la o carie netratata.

| cristimihailov a răspuns:

Exista o teorie care spune ca dimineata este bine sa mananci bine. Uneori poate fi normal.

| ElenaSA a răspuns:

Eu zic sa mananci ceva dimineata. Este masa care-ti da energie pentru o buna parte din zi. Iar stamacul devine nelinistit daca pleci fara sa mananci si sa nu-ti dea pace sa-ti faci treaba. Mirosul poate fi de la probleme stomatologice, de la alimantatie sau pot fi alte probleme medicale: boli respiratorii, diabet, boli ale ficatului, rinichiului, de la consum de alcool, tutun.

| Maioru a răspuns:

Dimineata cand te trezesti te speli pe dinti, si ar fi bine sa mananci ceva, cat de putin, dar sa mananci.Se spune ca micul dejun ar trebui sa fie mai copios chiar si decat masa de pranz.Nimic mai sanatos decat o masa de dimineata.Seara te speli pe dinti inainte de culcare?

| paulthegame a răspuns:

Eu zic ca ai cariie la vreun dinte si de asta mmiroase