| andreeaeml1200 a întrebat:

E normal sa ai stari de greata si sa vomiti cand esti la menstruatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

E normal.Pentru unele femei simptomele sunt mai usoare sau inexistente, pentru altele sunt agresive si extrem de neplacute.

,, Durerile menstruale se pot manifesta sub forma unor crampe puternice sau trepidante. Durerile pot sa apara cu doua zile inainte de menstruatie, sa creasca in intensitate pentru 24 de ore si sa scada treptat in urmatoarele zile. Uneori, durerea se poate extinde catre spate sau coapse.

Pe langa durerile menstruale, mai pot sa apara si urmatoarele simptome:

Stari de greata;
Dureri de cap;
Tulburari digestive (greata, diaree, varsaturi);
Ameteala;
Dureri la nivelul sanilor;
Dureri de spate;'' - https://www.reginamaria.ro/......menstruale

Atentie, daca te trezesti si cu febra ar trebui sa mergi la doctor.

| sammie a răspuns:

Sa vomiti nu prea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu mi s-a întâmplat.

| Miruna333 a răspuns:

Da, este de la hormoni, daca tot persista de ceva timp, mai bine mergi la doctor

| andreeaeml1200 explică:

Patesc asta aproape in fiecare lună

| Kozi a răspuns:

Unele femei au aceasta stare. Altele nici nu simt prin ce trec.
Depinde de organism.
Mergi la medic sa-ti dea ceva care sa-ti usureze aceste zile.