| gritt a întrebat:

E periculos sa cresti 5 kg in greutate intr-o saptamana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu poti, eu in luna aprilie am consumat multe dulciuri, vorbim si de un tort de 900 de grame, si m-am ingrasat 1, 8 kg asta din 20 feb -1mai

| aXy99 a răspuns:

Nu ca e periculos, dar e imposibil. Cel putin nu 5 kg de grasime. Ar insemna un surplus caloric de 38500 kcal.
Dar daca 5 kg inseamna in mare parte retentie de apa...Tot nu e ok laughing

| alina2k18 a răspuns:

Articulatiile: haolo laughing

| gritt explică (pentru alina2k18):

Si daca sunt subponderala? Sau nu e vorba de greutate cat despre faptul ca e o schimbare brusca si articulatiile nu sunt obisnuite cu asta?

| alina2k18 a răspuns (pentru gritt):

Pai fiind brusc asta e problema dar totusi 5kg intr-o saptamana nu prea ai cum sa pui.

| Invictusman a răspuns:

Întreabă pe cei care suferă de hipotiroidism ei știu mai bine, dacă te referi strict la persoana ta trebuie sa te gândești ce ai mâncat, cât ai mâncat, cum stai cu glanda tiroida, dacă ai făcut mișcare sau nu, și daca nu cumva ai retentie de apa.
Eu m -am îngrășat si mai mult fiind sedentarist dar nu într-o săptămână, dar într-o perioada relativ scurta.
Eu recomand sa faci mișcare, exerciții fizice zilnic ajuta și pentru o imunitate mai buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Peste 1-1.5kg este prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cred ca ai rupt frigiderul, trebuie ăștia sa ii pună lacăt altfel vei arata ca moby Dick și e păcat că ai niște ochișori faini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Retentia de apă poate ajunge si la 3 kilograme. Nu i asculta pe ipohondrii astia happy

| Cosmin38384 a răspuns:

Pot să fie secreții de apă. Eu la un antrenament încep cu 62 de kg si după 2 litrii de apă am 64 aproape

| Nicusor2004Madalin a răspuns:

Nu stiu cum ai putut lua 5kg intr-o saptămână, dar spune-mi si mie secretul, vreau sa ma ingraș!?

| gritt explică (pentru Nicusor2004Madalin):

Nu am luat, as vrea sa iau.