| anonim_4396 a întrebat:

E vreo diferenta semnificativa intre Postinor si Escapelle?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| cristina93 a răspuns:

Da! numelehee hee
glumeam...cum ti s-a mai spus, Postinor sun 2 pastile iar Escapelle una, si cantitatea de levonorgestrel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Postinorul are doua pastilute din care prima se administreaza in primele 24 de ore, iar urmatoarea in 48 de ore.
Escapelle are o singura pastiluta care se administreaza in primele 24 de ore de la contactul sexual neprotejat sau metoda aplicata a esuat.
Diferenta: prima are 2 pastilute, a doua doar 1.
Comun: se administreaza in primele 24 de ore, sunt contraceptive de urgenta, se adminstreaza de maxim 2 ori pe an.
O zi buna.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Postinor contine levonorgestrel o.75 de miligrame si sunt 2 pastile, iar Escapelle e doar o singura pastila de 1, 5 miligrame tot levonorgestrel. Escapell e un pic mai scump, pentru ca e mai comod sa iei doar o pastila decat 2!
Trebe sa ai peste 18 ani ca sa iei asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ATENTIE!
Postinor-ul se poate lua in primele 3 zile ( 72 de ore ) de la contactul sexual neprotejat.
Iar a doua pastila se ia la 12 ORE de prima.
Oricum citeste cu foarte mare atentie prospectul!