cami
| cami a întrebat:

Epilatul axial cu epilatorul mareste aparitia cancerului la san?! Nu stiu de ce, dar de fiecare data (dupa epilat) am o durere groaznica de sani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai folosi epilatorul, esti foarte sensibila, foloseste o crema.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu mareste riscul de cancer de san. Te dor sanii probabil in cadrul procesului local determinat de agresiunea cu epilatorul. Sincer, mi se pare o zona prea sensibila ca sa folosesti epilatorul eu as folosi crema sau lama.

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Nu, durerea este de la agitarea nervilor aflati in tegumentul explorat.este starea de discomfort creata de actiunea epilatorului.