| Sara2 a întrebat:

Nu m-am epilat niciodata pe maini si nu stiu ce sa fac...ar merge sa dau cu epilatorul?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Prima oara te sfatuiesc sa mergi la un salon de cosmetica si sa incerci cu ceara. A doua oara poti incerca si cu epilatorul(aparatul), nu va fi atat de dureros, cel putin e suportabil.

11 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Merge dar este dureros.mai bine cu ceara calda pentru ca amelioreaza durerea! dar chiar ai asa de mult par incat trebuie sa te epilezi? daca nu eu ti'as recomanda sa lasi parul acolo unde e.happy

| DenissaDeea a răspuns:

Daca pe maini nu ai mult par, nu are rost sa te epilezi, dar daca totusi ai cat de putin incearca cu benzi duble sau ceara de epilat decat cu epilatorul, depinde si de rezistenta corpului tau la durere, daca e un firicel pe ici pe colo, nu are rost epilarea, odata parul epilat se va indesi mai tare...

| Jonsdottir a răspuns:

Nu te epila pe maini pentru ca va creste foarte repede si firul va fi mult mai gros

| vio a răspuns:

Mai bine decoloreazal...si nu se mai vede asa...

| mirajevents a răspuns:

Epilatorul irita foarte tare pielea pe brate, ceara calda e cea mai buna happy

| beba a răspuns:

Merge sigur.insa o sa fie putin dureroshappyEste intr-adevar mai bine cu ceara calda (daca ai timp sa petreci la ceva saloane de cosmetica ar fi minunata varianta asta)insa daca vrei sa te faci acasa, foloseste epilatorul, Eu asa fachappy

| bibitza a răspuns:

Eu am inceput cu, crema depilatoare... apoi cu ceara.insa prietena mea a folosit direct epilatorul si foloseste si azi dar este f dureros. un sfat daca nu ai f mult par pe maini si nu se vede urat nu t epilawinking

| al3xa_6696 a răspuns:

Dap mergehappy
si eu tot cu epilatorul m-am facut prima datahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am mult par pe maini sunt bruneta si se vede urat. si eu as vrea sa ma epilez dar sunt in aceeasi situatie k a ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

eu mi l-am decolorat, cea mai mare prostie, pe langa faptul ca luceste a mai si crescut. CE-i bine e ca de la departare nu se vede.La dracu cu hormonii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt bruneta si foarte paroasa happy m-am facut cu aparatul dar te doare de iti dau lacrimile (si eu sunt destul de rezistenta la durere) si daca e cald afara se fac cosuri orice ai face. Eu iti recomand cu ceara calda la cosmetica nu acasa.