| frafafafaf a întrebat:

Este adevarat ca anumite parti din ficat sau ficatul el insusi se poate regenera daca anumite parti din el vor fi luate? Stiu ca nu este categoria potrivita dar nu am gasit medicina

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Ficatul nu este singurul organ cu capacitate de regenerare al organismului. Pielea, oasele sau papilele gustative au forța de a se reînoi.

| Alverto a răspuns:

Da, și apropo trebuia să pui la categoria "sănătate"