| dsada a întrebat:

Este adevarat ca cosurile iti pot iesi si de la stres, nervi si suparare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JackieSue a răspuns:

Foarte adevarat.
Ti-o zic din propria experienta.Am un ten super fin pentru ca nu sunt deloc stresata, stiu ca de fiecare data cand ma stresez imi ies cosuri pe fata sau un fel de bubite cu coaja pe cap.Noroc ca dispar repede.

4 răspunsuri:
| jana_2486 a răspuns:

Sunt mai multe cauze.iti pot aparea cosuri pe baza de stres, cand hormonii o iau razna, cand stai in praf, cand folosesti o crema nepotrivita tenului tau, etc

| pengu a răspuns:

Da, este adevarat, o spun tot din experienta, ca si JackieSue (dar bineinteles ca exista si exceptii). Eu una stau mai mereu in stres si orice as face nu-mi dispar cosurile, dar am observat ca atunci cand plec in vacanta, fara griji, suparari, examene am tenul foarte fin si curat fara nici un fel de crema.

| catthshshshs a răspuns:

Nu stiu neaparat daca stresul provoaca cosurile, dar mai mult ca sigur ca le agraveaza in momentul in care ele apar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat se poate de fals. In schimb pot iesi de la o alimentatie necorespunzatoare, pubertate, praf, faptul ca le 'storci', etc.