| MissDelevingne a întrebat:

E adevarat ca neuronii se "consuma la stres, nervi, etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Da

| aigi1 a răspuns:

Pai cam da dar neuronii traiesc mult deoarece nu se divid, se ajunge la alte boli depresie, alzhimer, migrene sanatate

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

Da,e adevarat din pacate.

| MoNsTeR a răspuns:

Oricum nu folosim nici 10% parcathinking deci avem deunde pierde nu-i problemaoh go onlaughing
PS:nu stiu exact procentul dar stiu ca folosim un procent mic

| AlAndalus a răspuns:

In conditii de stres sau nervi, neuronii se distrug.Partea proasta este ca ei nu se pot regenera, adica odata distrusi nu vor mai fi inlocuiti vreodata.

| MyLife a răspuns:

Da este adevarat...asa ca ai grija de tine!kiss

| LoriWitch a răspuns:

Da si nu se regenereaza...pls o funda si vot