| ROCIO a întrebat:

Este adevarat ca in perioada verii cade mai mult parul? Ceva remedii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Revalid fiole cu care sa iti masezi pielea capului dimineata si seara.De asemenea ceva vitamine pe termen mai lung.

| andradat a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta mult la repararea firului de par si la caderea lui.
Numa ca tine minte, uleiul de ricin este un ulei foarte gras, asa ca ai grija la spalare sa freci bine.
Si nu uita ca zilnic trebuie sa iti cada aproximativ 100 de fire. happy
Eu sincer nu ma pieptan deloc si ma spal odata la 5 zile, si dupa ce ma spal pe cap scot bile maari de par, adica echivalentu a 500 de fire sa zicem.
Succes si pupici. :*

| aangelia a răspuns:

Si mie imi cade fffff mult par. dupa ce fac baie sau dupa ce ma pieptan :-s... da nu stiu nimic.

poate e din cauza ca nu m-am tuns de vreo 6 luni laughing