| MindExplode a întrebat:

Imi cade parul exagerat de tare. Ce alimente sa consum? Alte remedii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Probabil pentru ca este spicuit; din cand in cand mai trebuie tuns 3-6 cm pentru ca parul sa creasca mai repede...te poti da cu ulei de ricin, am auzit ca e bun pentru par.Succes!

2 răspunsuri:
| kanajambe a răspuns:

M-a ajutat mult Bluecap.il gasesti la farmacie dar e vreo 80 lei.Eu am fost cam sceptica, am incercat orice pana atunci.mi l-a dat dermatologul si a functionat. abia mai cade cate un firicelhappy succces

| DarkShina5566 a răspuns:

Eu folosesc ulei de masline.Inainte cu doua ore sa te speli pe cap da-te pe par cu ulei de masline.Fa asta de vreo 5-6 ori si nu-ti va mai cadea deloc sau nu asa de mult.Succes! :*