| DarkShina5566 a întrebat:

Este adevarat ce se spune despre Pepsi, cum ca ar fi mai putin nesanatos decat Coca Cola?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Adevarul este ca ambele sunt o mare prostie, chiar daca ne plac! Acum, care prostie, din cele doua, este mai mare si mai nesanatoasa, parerile sunt impartite.

15 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ca si cancerul: este adevarat ca melanomul este mai putin grav decat carcinomul?

| PedoBarbie a răspuns:

E la fel. Tot una. Acelaşi lucru.

| drogh a răspuns:

Nu conteaza.Ambele sunt nesanatoase, chiar daca au un gust placut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Ambele sunt nesănătoase, trebuie evitate! O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ca si cum ai compara 2 pachete diferite de tigari ambele sunt tot otrava.

| Braunion a răspuns:

Nu. Atat Pepsi cat si Coca-Cola sunt 2 bauturi la fel de toxice si nocive.

| LadyMelian a răspuns:

Nu.Ambele bauturi sunt nesanatoase. Diferenta e ca Pepsi contine cu un ingredient in minus fata de Coca Cola, diferenta de gust, in rest aceleasi chimicale."Aceeasi Marie cu alta palarie."

| Laura78 a răspuns:

Ambele sunt nesanatoase, deci trebuie evitate.

| minda23 a răspuns:

Nici Pepsi, nici Cola nu nu sunt sanatoase, dar cred ca Pepsi are mai multe prostii decat Coca Cola.

| Lamborghiniasx a răspuns:

Atat Pepsi cat si Coca Cola contin cofeina.Trebuie evitate.

| AlexBoy88 a răspuns:

Ambele sunt acelasi lucru.

| Anonym0uss a răspuns:

Pepsi e mai buna decat Coca-Cola...plus ca Pepsi nu e bautura facuta de illuminati big grin

| Ioionela a răspuns:

Normal toate bauturile cu acid sunt f nesanatoase dar o data la ceva timp... merge sa bei un Pepsi, Coca Cola, Fanta etc.

| Ioionela a răspuns:

Merge****

| RIHANNAriri42fan a răspuns:

Nu! E chair invers! Coca Cola are mai mult zahar si mai multi coloranti, dar nici Pepsi nu e chiar sanatos