| S3c0ndSh0t a întrebat:

Este bine sa mergi la analize de sange o data pe an? Si la ce spital de stat sau privat? Argumentati va rog big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Eu obisnuiesc sa le fac odata la un an,dar daca intervine o problema de sanatate,dureri. ameteli, le refac pentru a sti cauza.

Eu merg la o clinica privata, nu am incredere si sincer iti zic mi-e frica de spitalele din Romania!

| brandiburu a răspuns:

E bine daca poti sa te duci sa le faci regulat. Mai exact, e bine daca ai rabdare si tarie sa stai sa iti ia sange. Eu nu prea as rezista.
Cat despre spitale... iti recomand particularele, mai ales daca mai si stii pe cineva care lucreaza acolo. Eu am o cunostinta care lucreaza la un laborator particular si mi-a zis exact tot ce am dereglat si care s-a vazut din sange.

| AnonimGirl a răspuns:

Este bine. Eu zic ca este mai bine sa mergi mai des. De doua ori pe an pentru ca asa vei vedea mai des cat esti de sanatos. Eu zic ca nu trebuie sa mergi la spital pentru ca la spital aia nu fac bine magazinele. Mergi la policlinica Bethesda. Se gaseste doar in Suceava. Bafta, pa! Funda?

| AnonimGirl a răspuns:

Analizele. Pardon! laughing

| Andruşcă a răspuns:

Da, este bine. Daca ai vreo boala se depisteaza la timp.
E bine la spital privat. Spitalele de stat sunt vechi, nerenovate, au aparatura depasita si medicii nu prea isi dau silinta pentur un salariu mizer de 800 lei.
La spitalul privat medicii au salariu bun, au aparatura noua, fac treaba mai bine, analizele ies corecte.La spitalul de stat exista riscul sa iasa gresite.

| Evolution a răspuns:

Da este bine pentru că poţi afla dacă ai o boală sau lipsă de calciu etc... şi doctorul îţi poate prescrie ceva, după o să te simţi mai binewinking.
La a doua intrebare nu prea contează... dar du-te la un spital care are cât de cât aparaturăwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La un cabinet particular despre care e bine sa te interesezi mai intai, sa dea rezultate corecte. Intreaba medicul de familie, roaga-l sa-ti dea si trimitere. Te scuteste, astfel, de plata integrala.

| Cristiana2011 a răspuns:

Da este bine sa mergi la analize o data pe an :*! Paii` eu una imi fac analizele la medicul de familie :*. Multa sanatate!; x