| Lacramioara_6794 a întrebat:

Este bine sa ne facem vaccinul anti gripa porcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Eu l-am facut. Daca te hotarasti sa-l faci, fa-l cat de repede fiindca dureaza 2 saptamani pana iti faci anticorpii.Se vehiculeaza ca la sfarsitul lui ianuarie va fi varful pandemiei.

| zorialbi a răspuns:

Nu ti-l recomand, pentru binele tau. Este prea periculos. Ai grija. Sanatate!

| User a răspuns:

E o pacaleala, o manipulare... ma rog, faci ce vrei.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Numai daca vrei, nu e obligatoriu.

| andreiyo50 a răspuns:

Buna. Sunt baiat si am 16 ani. Nu stiu ce sa zic in legatura cu ascest vaccin. La mine la scoala a venit doctora liceului sa ne intrebe daca vrem sa-l facem (ca nu e obligatoriu) si toata clasa a refuzat. Ce pot sa spun este ca pe termen scurt vaccinul pare sigur, insa pe termen lung nimeni nu poate spune cu exactitate care ii sunt efectele. Eu eram indecis asa ca am refuzat.
Ca sa ma protejez iau vitamina C si oscilococcinum, plus ca mananc fructe si legume bogate in vitamina C.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unul nu mi-l fac.
Acum fiecare cum crede ca e mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur. Nu te lasa influentata de basmele despre asa zise comploturi la scara planetara...

| Denisa_8486 a răspuns:

Nu pentru ca a fost testat doar pe animale nu si pe oamenibig grineu nu te sfatuiesc