| Roxana037 a întrebat:

Este ceva grav daca îmi simt inima când bate?
De ceva timp îmi bate inima foarte tare și câteodată am și palpitații, și asta în special când stau in pat sau când mă trezesc din somn. Am momente când simt că îmi sare inima in gât și rămân fără aer, și mai mereu am o senzație de disconfort in piept. Aș putea avea probleme de sănătate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poate n-ar strica un control medical și în primă urgență o verificare a tensiunii (asta o poți face chiar acasă)

| Equinoxeth a răspuns:

Și eu simțeam la fel din cauza atacurilor de panică. thinking