| Corina45788 a întrebat:

Salut, de ceva vreme am o problemă cu somnul, adorm foarte repede și la scurt timp visez ca cad într-o groapă sau cad pe scări și pare atât de real încât, tremur când ma trezesc și inima parca îmi sare din piept atât de puternic bate, câteodata rămân și fără aer la cât de speriata sunt... Sper sa nu fie o problema cu atacurile de panica...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai un stres masiv, sau o problema grava de rezolvat, care iti induc aceste stari: caderi in gol, sperieturi, transpiratii, posibil chiar atacuri de panica.

| sierra1 a răspuns:

Mai lasă dreak drogurile fată!

https://www.tpu.ro/......i-de-zile/

| Iote a răspuns:

Subconstientul reactioneaza la faptele sau la temerile tale. Somnul ar fi bun altfel.
E cazul sa discuti cu un psiholog.

| Ella66 a răspuns:

Nup, e ceva normal asta.