| Makaka a întrebat:

Este cineva care a reusit sa scape de transpiratie excesiva?
Prin ce metode? Sau daca imi poate cineva recomanda vreo metoda...
Am nevoie mare de ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Transporatia excesiva este cauzata de o problema hormonala/endocrina, iar si pentru acest lucru, te sfatuiesc sa mergi la un endocrinolog, pentru teste si analize hormonale, ca sa faci tratament adecvat si sa inlaturi cauza care produce transpiratia excesiva.

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Incearca sa te duci la un endocrinolog si pana atunci sa folosesti un deodorant bun, cu talc

| Donsavas a răspuns:

Renunți la zahar, sare si ai grija sa nu ti creasca temperatura corporală.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Am scapat mancand cat mai putina sare si band apa mai multa, dar si umblu mai dezbracat.