| nikname a întrebat:

Este cineva pe aici care sufera de hernie de disc? Daca da, cum calmati durerile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Daca durerea nu se amelioreaza cu medicamente antiinflamatorii, medicul iti va prescrie (probabil) analgezice narcotice precum codeina sau oxicodona

| Freya1 a răspuns:

Aveam doua cunoștințe ce suferă de asta. Bunica mea pe care pana la urma a și operat-o pentru ca nu s-a putut rezolva prin pastile.Si un var ce și acum mai ia anumite pastile prescrise de medic, dar oricum a primit sfatul de a se gândi bine la operație.