| bfvhjcv a întrebat:

Este eficient statul la soare pentru uscarea petelor si a cosurilor? Inainte de a te expune la soare trebuie data pielea cu lotiune pentru protectie solara, chiar daca pe piele se afla cosuri si pete de la cosuri?(pe spate am aceasta problema, nu pe fata)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Chiar daca in prima faza ai impresia ca soarele face bine bineinteles te dai cu crema de protectie solara, dupa o perioada vei avea o explozie de cosuri deoarece soarele faca ca secretia de sebum a pielii sa se mareasca acest fapt favorizand aparitia cosurilor. E bine sa eviti expunerea indelungata si fara protectie solara. Iti recomand doua produse care te vor ajuta sa iti mentii tenul sanatos pe durata verii. http://aloeveraforever.ro/uncategorized/aloe-sunscreen-spray,pentru o protectie solara adecvata. http://aloeveraforever.ro/produse/ingrijire-personala-si-igiena/aloe-first pentru curatirea si mentinerea sanatatii pielii.

| CristinasiVlad a răspuns:

Sa nu stai cu ele la soare ca faci cancer. ai grija sad si mami are pete dinalea pe spate si ea nu sta cu ele la soare pentru ca dne feri face cancer ...astea trebuie operate cu laserul ai grijaa de u happy te pup happy si sa stii ca nu glumesc happy
fundita imi dai te rog happy? multa sanatate happy

| ionuutzuu a răspuns:

E si normal sa te dai cu lotiune pentru. protectie solara.