| Sellyteiubesc a întrebat:

Este fumatul mai sanatos decat bautul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Având în vedere că ambele afectează sănătatea într-un anumit fel, fumatul plămânii iar alcoolul ficatul, nu ai prea putea face diferenţa între ele, cel mai recomandat e să te fereşti de ele - nu degeaba se numesc vicii!

| Werrich a răspuns:

Da, e mai bun, fumează cât mai mult.

| Kajun a răspuns:

Prețul unui plămân e de 290.000 de dolari
Și ficatul tot 290.000 de dolari.
Eu zic să te răzgândești dacă fumezi sau bei.

| RoCkKiD a răspuns:

Da, la fel cum saritul de pe bloc e mai sanatos decat saritul din avion.

| Cksihja a răspuns:

Peste 10 metri apa e deja beton. Chiar și dacă sari de la 10 metri tot poți păți ceva.

| sierra1 a răspuns:

"fumatul mai sanatos decat bautul?" - băutul de ce?

| sierra1 a răspuns:

"Sellyteiubesc explică: De apa oxigenata"

după ce că pui intrebări de-am-boulea, mai faci și fițe!

| sierra1 a răspuns:

Ce răspuns geniule? am intrebat doar ca să-ți finisezi "ideile" scoase din puțul gândirii tale

| Frank51 a răspuns:

Atata timp cat nu exagerezi, orice este bun, de aceea recomand cocaina.

| RoCkKiD a răspuns:

As vrea sa te vad sarind in piscina de pe bloc. happy

| GabiDumitrescu a răspuns:

... si-ambele mai nocive decat f*tutul! P.S. Nu, nu e mai sanatos. Depinde si ce fumezi/ce bei. Plus cantitatile...

| morfeo a răspuns:

Vesi ca piscina are jumatate de metru adancime

| sierra1 a răspuns:

" Sellyteiubesc a întrebat: De ce mama tot se bate cu perne pe la 2-3 noaptea cu tata?"

cum așchia nu sare departe, ce spuneai?

| Katona_Claudiu_1999 a răspuns:

Niciunul din aceste obiceiuri nu este sănătos