| asfadfgasgasg77777 a întrebat:

Ce este mai grav? Masturbatul sau fumatul/bautul sau drogatul?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce nu respecți categoria?
Lipsa de educație poate duce la distrugere, deviere de comportament social/sexual/integrare în grup, etc!
Pa, pa.

| Kanghu a răspuns:

Masturbatul poate este "rau" din punct de vedere religios, insa este necesar. Masturbatul in exces este nesanatos, din motive probabil cunoscute, insa de 3-5 ori pe luna poate elimina frustrarile si stresul acumulat de-a lungul timpului.

Acum sa ne concentram pe baut/fumat si drogat. Fumatul este daunator insa nu iti poate afecta prea mult organismul daca esti fumator ocazional, iar acest "viciu" este deja o trasatura a civilizatiei moderne. Bautul in exces poate dauna, insa idem, nu iti afecteaza prea mult organismul daca bei ocazional(asta inseamna 1-3 pahare pe saptamana) si este tot o trasatura a societatii moderne.

Drogatul este daunator si cauzeaza dependenta, iar de aici apar multe probleme. Este interzis in majoritatea tarilor, tocmai din motive deja cunoscute.

Acum, fiecare crede ce vrea, dar tind sa cred ca Drogatul este cu mult mai daunator atat psihic, fizic cat si reputatiei tale decat masturbatul(care este deja un lucru normal).

| blueangel99 a răspuns:

Masturbatul şi drogatul.
De fapt, la prima a fost mai grea alegerea. Ambele sunt rele.
La a doua a fost mai uşor. Băutura consumată CU CAP e chiar bună

| piisycutzza a răspuns:

Fumatul si drogatul. daca te mastur nu patesti nimic, daca fumezi... stii continuarea;

| simp4popit a răspuns:

Iti creste par in palma.