| JustMe2099 a întrebat:

Care e mai grav, fumatul in exces sau bautul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ubox7007 a răspuns:

Nici una, daca nu este in exces, go 4 itwinking. Pana la urma doar nu traiesti 100 de ani, dar toti la fel, diversifica.

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ambele.Si nu numai in exces.

| Lawliet14 a răspuns:

Alcoolul, pentru ca distruge vieti si-i afecteaza si pe ceilalti. Nocive insa sunt amandoua pentru corp.

| Anonimuserr a răspuns:

Amandoua sunt la fel. Ficatul, plamanii stomacul vor avea de suferit. Pe fondul acesta vor veni boli. Funda?

| dragosbogdan001 a răspuns:

O tigara scurteaza viata cu aprox 7 minute. Imagineaza-ti cu cat vine la un pachet. Alcoolul te poate ucide instant daca face alcolemie mare in sange.
Totusi amandoua sunt la fel de periculoase. In plus dauneaza ficatului.

| untu a răspuns (pentru dragosbogdan001):

Gresit! O tigara scurteaza viata cam cel putin 15 minute pe zi! Asta este foarte grav!

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru untu):

Eu stiu 7 minute, nu 15. Ma rog acum depinde si de tipul tigarii.

| untu a răspuns (pentru dragosbogdan001):

Dar intr-o carte scrie ca fumatul unei tigarete poate pierde zilnic 12 minute din viata! Dar un pachet de 20 de tigarete? cate minute pierd? Dar intr-un an?

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru untu):

Ba astea sunt bancuri, unul spune ca 15, tu spui ca 12 iar manualul meu de biologie de anul trecut spune ca 7 minute. Sa spunem ca facem media aritmetica, cine castiga?

| untu a răspuns (pentru dragosbogdan001):

Nu e bancuri, dar simt ca am castigat pariul, uitat-te la ...t-13384630 Acolo se psune ca pierde 14 minute din viata!

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru untu):

Http://stirileprotv.ro/......inute.html
Acolo 7 minute! Si la fel scrie si in manualul meu de biologie! Si la fel mi-a si predat profa!

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Fumatul

| NataliaAntonia a răspuns:

Amandoua

| Florinyo03 a răspuns:

Fumatul

| NecunoscutadepeTPU a răspuns:

Amandoua deoarece iti afecteaza ficatul si sunt greu tolerate de organism.

| r3tr5pok a răspuns:

Sincer daca fumezi nu are nimeni treaba dar daca vede ultimul alcoolist o duci rau happy

| theodora2006 a răspuns:

Fumatul in exces