| anonim_4396 a întrebat:

Este OK sa devenim vegetarieni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar fi bine iar animalele sa nu fie sacrificate deloc pentru ca si ele isi traiesc viata.

| Lamaitzza a răspuns:

Depinde de varsta. Daca esti inca in crestere si ai neaparata nevoie de anumite proteine/carbohidrati bla bla atunci nu prea e bine, dar daca ai trecut de perioada aia nu vad care ar fi problema.
O zi frumoasa sa ai!

| KristalPop a răspuns:

Eu nu cred că este OK deloc. Mai ales că corpul mai are nevoie şi de carne.

Răspuns utilizator avertizat
| LoveYouPdi a răspuns:

Buna,floricica de colt(ce nume dragut)!
Eu zic ca ar fi bine,dar altii spun ca nu ar fi bine! Eu cred ca e bine pentru ca suntem mai avantajati din mai multe puncte de vedere cum ar fi
-Devenim mai sanatosi!
-Nu mai sacrificam animalele!
-Vom trai mai mult!
Insa ceilalti spun ca nu e bine pentru ca
-Poate nu le plac legumele, fructele
-Ca sunt carnivori(le trebuie numai carne)
Insa nu este Sanatos!
Cred ca ar fi bine sa consumam si legume, fructe si carne astfel
-Oricumne trebuie si putina carne pentru. calciu
-Impacam amandoua,, partile`` cum ar veni,, Impacam si Capra si Varza``!
O alimentatie Sanatoasa si Echilibrata =la o viata sanatoasa si de lunga durata!
Sper ca te-am ajutat cu ceva! O seara placuta!*Bye*!