| Vegetariana a întrebat:

happy
Mai sunt vegetarieni pe aici?winking

29 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Prietena mea e o legumă, vecinul varză...
Nu, mersi. Sunt la regim...

| Vegetariana explică (pentru NOname):

Foarte interesant. laughing

| thegatekeeper a răspuns:

Prezent! Sunt vegana, de fapt, dar tot la categoria asta se incadreaza.

| Vegetariana explică (pentru thegatekeeper):

Wow, vegana.Bravo tiie.winking
De cat timp?

| thegatekeeper a răspuns (pentru Vegetariana):

De un an si vreo 2 luni. Am fost ovo-lacto vegetariana pentru jumatate de an inainte sa devin vegana big grin.

| Vegetariana explică (pentru thegatekeeper):

Si eu sunt ovo-lacto.Nu ti-a fost greu de la ovo-lacto direct la vegana? smug

| thegatekeeper a răspuns (pentru Vegetariana):

Bravo happy! Nu, nu mi s-a parut deloc grea trecerea. In mod ciudat, mi-a luat mai mult sa ma obisnuiesc sa fiu ovo-lacto initial decat mi s-a parut trecerea spre veganism. Am crezut ca va fi destul de dificil sa gasesc alimentele de care am nevoie pentru a putea avea o alimentatie vegana, insa mananc mult mai variat acum decat o faceam cand eram omnivora, sa zic asa laughing.

| Vegetariana explică (pentru thegatekeeper):

Nu am inca curajul necesar sa fac si eu o asemenea trecere, poate daca mai cresc putin.winking

| Mik3 a răspuns:

Da eu sunt big grin, glumeam laughing

| eurynomus a răspuns:

Eu si vegetala mea preferata e porcul

| Vegetariana explică (pentru eurynomus):

Pai daca vegetala ta preferata e porcul, atunci produsul de origine animala preferat e spanacul. Logic, nu?hee hee

| eurynomus a răspuns (pentru Vegetariana):

Nuuuuuu este sarea de mare, e si mai logic big grin

| Vegetariana explică (pentru eurynomus):

Cata imaginatie pentru un carnivor/carnivora; cam prea multa. laughing

| eurynomus a răspuns (pentru Vegetariana):

Hai sa ti zic o chestie cere o sa te socheze. Sitemul digestiv al omului este facaut pentru a fi omnivor, recte: sa pape si carne si vegetale si asta de cand era omul maimuta. Concluzie: nu trebuie sa mananci numai carne dar nici numai legume. Ai prins ideea?

| Vegetariana explică (pentru eurynomus):

Da, chiar m-a socat, pe bune.
App, am prins ideea, merci.winking

| eurynomus a răspuns (pentru Vegetariana):

Credem k nu sti k omul este evident... omnivor deci ar trebui sa papi de toate. din curiozitate te intreb cum arata o reteta vegetariana? tongue

| Vegetariana explică (pentru eurynomus):

Cauta pe 'net, sau intreab-o pe maica-mea.Eu nu gatesc.

| eurynomus a răspuns (pentru Vegetariana):

Mda, in fine vad eu cum dau de bucate vegetariene. dar ar fi bine sa gatesti si u

| Vegetariana explică (pentru eurynomus):

Mai am destul timp ca sa invat. oh go on

| eurynomus a răspuns (pentru Vegetariana):

Depinde ce vrsta ai si ce inclinatii spre arta culinara ai...

| Vegetariana explică (pentru eurynomus):

Nu am nicio inclinatie spre asa ceva. laughing))

| eurynomus a răspuns (pentru Vegetariana):

Nashpa atunci de fapt e bine ca la vegetarieni nu conteza, vegetale, iarba, boscheti bio, la astea nu ti trebuie mare preparare laughing

| Vegetariana explică (pentru eurynomus):

Inca nu am mancat iarba si boscheti bio da' vad ca tu esti informat, poate ar trebui sa le incerc si eu.batting eyelashes

| eurynomus a răspuns (pentru Vegetariana):

Pai un vegetarian crede ca daca manca vegetale automat sunt si sanatoase dar nu e asa si din contra sunt f daunatoare avand in vedere. nitritii, nitratii, azotatii si alti compusi chimici din vegetalele noaste dp piata, nu intru in mia multe detalii k ar fi destul de complicat sa ti explic aici, dar daca vrei mai multe informatii pe tema cauta ma pe idul de mess: eurynomus3free

| W3R4 a răspuns:

Din pacate eu sunt doar carnivora...m-am certat cu legumele! tongue

| Vegetariana explică (pentru W3R4):

Nu-i prea bine ca te-ai certat cu ele, te sfatuiesc sa te impaci cat mai repede posibil.winking

| ElHombre2000 a răspuns:

Da eu sunt..si imi place acest regim. daca vrei sa mai vb schiopu_r

| pati2021 a răspuns:

Din ianuarie 2012, dar mananc peste!

| Vegetariana explică (pentru pati2021):

Nici eu nu sunt vegetariana, sunt ovo-lacto.hee hee