| Timofte_Catalin_1993 a întrebat:

Este posibil sa sufar de ADHD.La ce medic trebuie sa merg pentru a-mi face un control?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vi003 a răspuns:

Cand ai fost la gradinita si apoi la scoala, cineva trebuia sa observe ca tu ai astfel de probleme specifice ADHD-ului: agitatie permanenta, neatentie, lipsa de concentrare, acte de violenta fata de alti copii, distrugerea obiectelor personale, uneori limbaj/gesturi obscene. O educatoare/ invatatoare priceputa, te-ar fi ajutat sa scapi de aceste probleme si sa intri cat de cat in normalitate. Cauta un medic psihiatru (sa-ti iei o trimitere de la medicul de familie), discuta cu el problemele tale si vezi ce ai de facut. Ai grija de tine!

| Timofte_Catalin_1993 explică (pentru Vi003):

Multumesc de raspuns si la cat interes isi dau oamenii azi nu se rezolva nimic, oricum am sa sun pe un medic psihiatru sa-mi fac programare

| Vi003 a răspuns (pentru Timofte_Catalin_1993):

Nu dispera, problema ta se va rezolva in timp!

3 răspunsuri:
| Comunity a răspuns:

Neurolog cred.