| anonimm_8539 a întrebat:

Este sanatoasa epilarea definitiva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
soothe
| soothe a răspuns:

Am a iti dau un exemplu ca sa intelegi mai bine ce vreau sa spun. In materia medica chineza (nomenclator de remedii), care cuprinde mai mult de 10000 de plante, roci si produse animale, poti gasi remarca "administrati cu atentie, se foloseste de mai putin de 100 de ani".
Epilarea cu laser se foloseste de mai putin de 10 ani. Ai rabdare peste 10-20 de ani sa vedem cum se comporta persoanele care s-au epilat si apoi vedem. E corect?
Daca vrei sa o faci pe pielea ta, nu ai decat. Daca frumustetea, eleganta si chamul tau stau in cateva fire de par in plus sau in minus, atunci chiar avem o problema...

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sarpe65 a răspuns:

Epilare definitive cu ulei de furnici scapi de par toate viata http://www.okazii.ro/......a112635170

| mihaela_5881 a răspuns:

Te poti informa mai bine la http://www.goskin.ro/epilare-definitiva in legatura cu ultimile metode de epilare definitiva.Succes